Makumba w Olsztynie – domki na drzewach

Makumba w Olsztynie – domki na drzewach

Park Makumba w Olsztynie nie jest typowym parkiem rozrywki z hektarami terenu na odludziu. Zlokalizowany jest w centrum Olsztyna przy dużych galeriach handlowych. Jednak na skromnym kawałku terenu udało się zmieścić wiele sprawnościowych atrakcji i to co jest największym wyróżnikiem tego miejsca – sieć domków na drzewach.

Dojazd i wejście

Samochód można zostawić na parkingu przy sąsiadującym przez mało uczęszczaną ulicę centrum handlowym. Wejście na teren parku jest bezpłatne, bilety należy kupować na wybrane atrakcje – przykładowe ceny to 15 zł za wejście do domków na drzewach, 20-30 zł za przejście tras w parku linowym. Szczegółowy cennik jest dostępny na stronie Parku Makumba (są też zniżki na Kartę Dużej Rodziny i dla osób niepełnosprawnych oraz niższe ceny w mniej uczęszczanych godzinach). Dzieci do dwóch lat mogą bezpłatnie korzystać z atrakcji, ale oczywiście zdecydowana większość nadaje się tylko dla starszych dzieciaków.

W parku

Głównym celem wycieczki miała być zabawa w wiosce domków na drzewach i rzeczywiście w praktyce to pochłonęło dzieciaki bez reszty – 19 domków połączonych kładkami z różnego rodzaju przeszkodami wystarczyło żeby pokonywać je wielokrotnie w różnych kierunkach i wymyślając tam kolejne zabawy. A dzięki temu, że jest jeden punkt wejścia i wyjścia, a każda kładka zabezpieczona jest siatką, to można bez specjalnie wytężonej uwagi dać się tam dzieciom wybawić.

Nawet tylko dla tej wioski domków warto przyjechać do Parku Makumba, ale oprócz tego są też 4 mocno zróżnicowane poziomem trasy parku linowego (w tym na najtrudniejszych trasach długie zjazdy na tyrolce), minigolf czy pole paintballowe (chyba dosyć ciekawe, bo akurat wychodziła z niego kilkunastoosobowa grupa starszych dzieciaków w mundurach i wyglądali na dosyć mocno rozemocjonowanych).

Wyjście

Oferta gastronomiczna jest dosyć skromna więc na lody czy coś konkretniejszego do jedzenia można przenieść się do sąsiednich galerii handlowych.

Dostępność dla wózków

Pobyt w parku nie wymaga zbyt dużego przemieszczania się, większość atrakcji jest położona blisko siebie i prowadzą do nich zadbane ścieżki, więc poruszanie się z wózkiem nie powinno być problematyczne.

Podsumowanie

Jeżeli jest się w pobliżu Olsztyna to na pewno warto zajrzeć do Parku Makumba, może nie jest to miejsce, w którym spędzi się cały dzień, ale możliwości aktywnej i rozwijającej sprawność zabawy tam są zróżnicowane a wymieniane wyżej kilkukrotnie domki na drzewach powinny być niezbyt trudne i atrakcyjne dla większości dzieciaków.


Ciekawe? Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *