Makieta Kolejowa w Warszawie

Makieta Kolejowa w Warszawie

Pociągi i tory to jedne z ulubionych zabaw dzieci, a i dla wielu ojców jest to aktywność, w którą można się zaangażować z dużym zapałem. Makieta Kolejowa na Stadionie Narodowym w Warszawie łączy zabawę różnego rodzaju torami i kolejkami z możliwością obejrzenia (i uruchamiania) dużej i bardzo urozmaiconej makiety kolejowej.

Dojazd i wejście

Stadion Narodowy jest położony na dosyć rozległym terenie, w okolicy nie jest łatwo o miejsce parkingowe, czasami można zaparkować na błoniach stadionu, ale bywa, że parking nie jest tam dostępny, jeżeli organizowane są większe imprezy. Najlepszym rozwiązaniem może okazać się dojazd z centrum tramwajem lub metrem. Wejście na wystawe jest płatne ok. 20zł za osobę (są bilety rodzinne ale nie ma zniżek na Kartę Dużej Rodziny). Szczegółowe godziny otwarcia i aktualne ceny są dostępne na stronie Makiety Kolejowej.

Na wystawie

Po wejściu do środka można zostawić ubrania w ogólnodostępnej szatni i ruszyć na zwiedzanie makiety. Nie jest to duże pomieszczenie więc warto obejść je wiele razy, zwracając uwagę na mnóstwo ciekawych detali. Kilkanaście elementów makiety można uruchamiać przyciskami, warto zaczekać na swoją kolej żeby dziecko miało okazję samo nacisnąć przycisk i zobaczyć jak ożywa fragment terenu – wesołe miasteczko, pożar czy wiatraki. Obserwowanie makiety jest również dobrą rozrywką dla ojca więc żeby przedłużyć sobie możliwość spokojnego przyjrzenia się wystawie można dziecku wymyślać zadania, np. uruchomienie wszystkich przycisków na makiecie albo podążanie za wybranym pociągiem po całej trasie aż wróci na miejsce, z którego wyruszył (co może czasem wymagać szybkiego przemieszczania się i uważnej obserwacji, jeśli pociąg wjedzie do wnętrza góry).

Zabawa

Jeśli dziecku wystarczy już zwiedzania wystawy można przenieść się do sali zabaw, czyli pomieszczenia koło szatni, w którym rozłożony jest duży dywan i rozstawione są stanowiska z różnego rodzaju torami kolejowymi. Dzieci nie trzeba specjalnie namawiać do zabawy w tym miejscu, można oczywiście trochę poukładać razem, a trochę dać dziecku pobawić się samemu i mieć chwilę czasu dla siebie.

Podsumowanie

Wystawa kolejowa to dobra zabawa dla dzieci – tory i pociągi to lubiany motyw zabaw i kreskówek, ale i dla ojca na pewno będzie to poruszająca wyobraźnię i przypominająca dzieciństwo wyprawa, należy też docenić jakość wykonania i dbałość o szczegóły.


Ciekawe? Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *