Magiczne Ogrody to park tematyczny, w którym atrakcje zbudowane są w klimacie baśniowym, z wymyślonymi stworami, plemionami i historiami. Jest to doskonałe miejsce dla tych, którzy szukają parku mało „krzykliwego” i przestrzennego a jednocześnie poruszającego wyobraźnię.
Dojazd i wejście
Przed samym wejściem do parku jest spory parking, na którym spokojnie powinno znaleźć się miejsce, a gdyby się nie udało to jest jeszcze drugi parking, położony kilka minut spacerem od wejścia, przy drodze dojazdowej. Wejście do parku jest płatne w przedziale 20-30 zł za osobę (są zniżki na Kartę Dużej Rodziny, bilety rodzinne, darmowe wejście dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności i wolne wejście do mniejszych dzieci, dojazd, godziny otwarcia i aktualne ceny są dostępne na stronie Magicznych Ogrodów).
W parku
Wchodząc do parku dzieci otrzymują mapy, bardzo ładnie wykonane i można ruszać na zwiedzanie. Park można przejść w dowolnym kierunku, a nawet „zygzakiem” bo jest dosyć dużo ścieżek, więc można dostosować kolejność do swoich potrzeb, w naszym przypadku dobrze sprawdzało się ropoczęcie od spokojniejszych aktywności – budowania z klocków i lepienia w błotnej kuchni. Na pewno warto zabrać coś do pochlapania się w wodzie (i ręczniki), bo w środku parku jest bardzo przyjemna plaża z oczkiem wodnym. W dalszej części są atrakcje dla starszych dzieciaków – Mroczysko (ale to już dla starszych i odważniejszych), czy duża zjeżdżalnia (dostaje się specjalny dywanik, żeby się na trasie nie poobcierać). Oprócz tego jest też okazja do wielu doznań estetycznych – piękny ogród różany, dolina z kwiatami, po której można przejechać się kolejką czy możliwość popływania tratwą po stawie. Jest też warownia, w której można zdobywać różne sprawności – chodzenie na wysokości, walka na miecze, strzelanie z kuszy czy przechodzenie podziemnymi korytarzami (z robiącą atmosferę muzyką w średniowiecznym klimacie w tle) – fajnie by było gdyby dało się te sprawności jakoś fizycznie kolekcjonować, np. zbierając pieczątki, ale na razie musi wystarczyć samo przejście prób. Jest też mnóstwo przestrzeni gdzie można po prostu rozłożyć się z kocem i odpocząć czy coś zjeść.
Wyjście
Jeżeli dzieciom pozostała jeszcze jakaś energia, to można ją spożytkować na trampolinach i dmuchańcach przy samym wyjściu. Na pewno warte polecenia jest jedzenie w restauracji przy wyjściu – można znaleźć bez problemu wybrać coś przyzwoitego w umiarkowanych cenach. Również przy wyjściu jest warty odnotowania sklep z pamiątkami – nie ma tam typowej tandety, tylko ciekawe i nawiązujące tematycznie pamiątki, np. peleryny z oznaczeniami wszystkich klanów pojawiających się w parku (nasz przedszkolak do dzisiaj lubi biegać w swojej pelerynie „Obrońców Grodu”) czy maskotki ze stworami, które można spotkać w trakcie wycieczki.
Dostępność dla wózków
Korzystanie z atrakcji z wózkiem nie nastręczało większych problemów. Do większości miejsc dało się dojechać chodnikami, są też miejsca, gdzie trzeba się przemieszczać po trawniku ale nie było tam zbyt wyboiście, natomiast w kilka miejsc trudno było podejść inaczej niż po piasku, co może być pewną trudnością.
Podsumowanie
Magiczne Ogrody to świetne miejsce, gdzie spokojnie można spędzić z dziećmi cały dzień, nie będąc atakowanym przez tysiące bodźców wizualnych i dźwiękowych z każdej strony. Rodzic też ma spore szanse wyjść stamtąd wypoczęty.