Farma Iluzji w Trojanowie

Farma Iluzji w Trojanowie

Położony na uboczu pomiędzy Warszawą a Lublinem park oferuje bardzo szeroki wachlarz rozrywki dla dzieci i trudno wyobrazić sobie, żeby ktokolwiek nie znalazł tam czegoś dla siebie.

Dojazd i wejście

Przy wejściu do parku jest bardzo duży parking, w sezonie nie było problemu z zaparkowaniem samochodu. Raczej inne formy dojazdu nie wchodzą w grę ze względu na ustronne położenie. Wejście do parku jest płatne w przedziale 30-40 zł za osobę (są zniżki na Kartę Dużej Rodziny i wolne wejście do 100cm wzrostu, dojazd, godziny otwarcia i aktualne ceny są dostępne na stronie Farmy Iluzji). Warto skorzystać z opcji zakupu on-line bo kolejki do kas bywają długie i nie idą zbyt szybko. Niestety ta opcja nie jest dostępna przy zakupie ze zniżką KDR.

W parku

Bardzo mocną stroną parku są pokazy na scenie znajdującej się w centralnej części parku, oferta jest bardzo bogata i różnorodna, często są po 3-4 różne i bardzo ciekawe przedstawienia – sztuczki z gołębiami, pokazy balonowe, iluzjoniści i wiele innych. Warto przed wyjazdem sprawdzić godziny i tematy przedstawień i odpowiednio zaplanować pobyt żeby trafić na wszystko co by się chciało obejrzeć. Miejsca dla publiczności jest dużo więc nie powinno być problemu z dostępnością, a zawsze można stanąć odrobinę z boku i też obejrzeć.

Nie ma narzuconego kierunku zwiedzania parku ale dla porządku najwygodniej zacząć przeciwnie do wskazówek zegara (i przynajmniej na początku można ominąć strefę z lodami i innymi spowalniaczami). Zgodnie z nazwą parku na terenie jest mnóstwo atrakcji będących właśnie iluzjami – labirynt luster, krzywy dom, kręcący się domek, tunel strachu, studnia bez dna, labirynty z zagadkami do rozwiązania i wiele wiele innych. Wszystkie wywołują w dzieciach duże emocje a i dla dorosłych zabawa bywa całkiem niezła. Do tego można dać dzieciom pobiegać po warowni, obejrzeć smoki (ożywające gdy się koło nich przechodzi), a także jest cała duża strefa z klasycznymi atrakcjami typu dmuchańce, kolejka, wspinaczka czy trampoliny. Można też obejrzeć starą kopalnię (i zjeść pyszną grochówkę), sprawdzić się na ścieżce zdrowia czy posiedzieć na plaży koło zatopionego statku pirackiego.

Wyjście

Wychodząc z parku można zajrzeć do restauracji (w pobliżu jest też toaleta), ale jedzenie jest raczej barowe niż restauracyjne, jest też miejsce żeby rozłożyć się na ławach ze swoim jedzeniem albo nawet zrobić ognisko. Dostępny jest również sklep z pamiątkami.

Dostępność dla wózków

W parku dominuje naturalne podłoże, ale jest dosyć płasko, więc przechodzenie z wózkiem wymaga pewnego wysiłku ale nie powinno nastręczać trudności nie do przejścia.

Podsumowanie

Farma Iluzji jest absolutnie warta polecenia, bez problemu można tam spędzić cały dzień, utrzymując zainteresowanie i emocje dzieci na wysokim pułapie. Większość atrakcji może zainteresować dzieci w bardzo różnym wieku, a też różnorodność jest na tyle duża, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. I pewnie trudno będzie skończyć przygodę z parkiem na jednej wizycie.


Ciekawe? Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *