Frisbee

Frisbee

Mały latający dysk, do kupienia w sklepie sportowym za kilkanaście złotych – warto mieć w plecaku kiedy wybieramy się na spacer, na piknik, do parku czy nad wodę. Zajmuje niewiele miejsca a może być bardzo fajnym sposobem na spędzenie czasu na powietrzu.

Zabawa

Gra we frisbee nie stawia praktycznie żadnych wymagań – wystarczy odrobina przestrzeni. Równie dobrze można porzucać we dwoje z dzieckiem jak i też w większej grupie. Z rzucaniem i łapaniem powinien nieźle radzić sobie już przedszkolak. Oczywiście trzeba zachować ostrożność – dysk może być z dosyć twardego plastiku więc ewentualne trafienie w głowę może być bolesne więc trzeba wyczuć na ile dziecko poradzi sobie z łapaniem. Oczywiście trzeba też uważać na otoczenie i w miarę szybko zorientować się w jak bardzo losowych kierunkach mogą dziecku wyjść rzuty – żeby nie trafić w kogoś postronnego.

Podsumowanie

Rzucanie dyskiem może być dobrym dodatkiem do różnego rodzaju wypraw, ponieważ nie wymaga specjalnego miejsca, stroju czy skomplikowanego sprzętu. Dlatego warto mieć frisbee i zapakować czasem do torby czy plecaka gdy wybieramy się gdzieś na spacer.


Ciekawe? Podziel się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *